لوله پلی اتیلن

پلی اتیلن برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در آلمان کشف شد و یکی از ارزانترین پلیمرهایی است که تاکنون تولید شده است. از پلی اتیلن در تولید کیسه های شیر لوازم پلاستیکی آشپزخانه و لوله و اتصالات استفاده می شود. از کاربردهای اصلی آن استفاده برای انتقال آب آشامیدنی است.

لوله پلی اتیلن اولین بار در استرالیا و نیوزیلند در اواسط دهه 1950 تولید شد. در حالی که در ابتدا این لوله ها با قطر کم برای مصارف صنعتی و کشاورزی تولید می شدند، امروزه لوله پلی اتیلن به قطر 2000 میلی متر هم تولید می شود. اولین استاندارد استرالیا برای لوله های پلی اتیلن در سال 1962 تصویب شد. با تولید سالانه 40 هزار تن لوله پلی اتیلن در استرالیا استفاده از این لوله ها سریعا رشد یافت.

کاربردهای رایج لوله پلی اتیلن :

تامین آب معادن

آبیاری مزارع

خطوط لوله دوغاب مواد معدنی

سیستم های فاضلاب

خطوط لوله انتقال گاز طبیعی

خطوط لوله کایل برق و تلفن

لوله های پلی اتیلن به راحتی به هم اتصال پیدا می کنند . این لوله ها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند. نصب لوله پلی اتیلن به آسانی صورت می پذیرد. هزینه این لوله نسبت به انواع دیگر کمتر و مقرون به صرفه است.در ایران اگر به دنبال لوله با قطر زیر 300 میلی متر هستید و طول لوله های شما زیاد نیستند لوله پلی اتیلن گزینه مناسبی خواهد بود. اگر طول لوله ها زیاد است استفاده از این لوله اقتصادی نخواهد بود. در بازار دو نوع لوله پلی اتیلن وجود دارد : 1- تک جداره 2- دو جداره

نکته دیگر در مورد این لوله امکان آب بندی کامل اتصالات آن است . به همین دلیل است که در شبکه فاضلاب از آن استفاده می کنند. به دلیل وزن سبک تر امکان انتقال لوله پلی اتیلن با هزینه کمتر وجود دارد. 

جهت خرید لوله پلی اتیلن و آگاهی یافتن از قیمت لوله پلی اتیلن با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :